Padni, ale komu padni?

Padni, ale komu padni?
Je to jednoduchý. Všichni v tom jedou, protože jak jinak by bylo možný, aby důvěru měl ten, kdo mlčení nedůvěryhodného kupuje funkcí svého prvního náměstka. To je tak, jak stará moudrost tvrdí, že společně spáchaný zločin sbratřuje. Oni se totiž krásně drží vzájemně pod krkem. Prostě furt platí logický součin. Když několik ministrů financí již deset let obhajují, že se nemusí platit daň ze zisku ve výši pod dohledem soudu vykázaných 480 miliónů korun, a ministři spravedlnosti tvrdí, že konkurz, který se přes ten zisk vylučující úpadek nezákonně pořádá a v kterém se těch 480 miliónů okamžitě ztratilo, je v souladu se zákonem, pak o intelektuální a morální nedostatečnosti či pobývání celé politické elity na výplatních listinách mafie nemůže být žádná pochybnost. V mnou publikovaném a u soudů prokazovaném případě se jedná o ignorovanou legalizaci výnosů z trestné činnosti podle § 216 odst. (4) trestního zákoníku a pravděpodobně i účast na organizované zločinecké skupině podle § 361 odst. (2) a (3) trestního zákoníku.
A ta mafie musí ovládat i média, protože nejde o to, že média politiky načapala, ale jde o to, že premiérovi projde apel na „Hlavu XXII“. Mediím jde jen o chaos a o to, ztratit řešení v záplavě plytkostí. Tak, jak to premiér řešil, už je korupce celých dvacet let jištěna v bolševické tradici na prokuraturách. Když si stěžujete na zkorumpovaného prokurátora, tak vždy to dostane k vyřízení on sám. Na policajta taky, vždyť mu to ten prokurátor nařídil! Takhle ministr měl dle premiéra vykoupit své nařčení postem náměstka. Že by policie něco vyšetřila, tomu snad nevěří ani Nečas, natož někdo aspoň průměrně inteligentní. Právě neúspěšné vyšetřování je ten zásadní úkol pro policii. Vždyť jak Inspekce ministrovi nevyhověla s Kájínkem, když určitě dodnes neumí policie, prokurátor ani odsuzující soudce vysvětlit, jaký motiv Kájínek měl, když jej nikdo nenajmul a do časového sledu a hlavně posunu událostí nemohl být bez policie zasvěcen. Jestli se také policie nechce svého ministra, na kterého nic nemají, za každou cenu zbavit?
Aby šlo vůbec o nějaký boj s korupcí, pak by měla být učiněna aspoň jedna reálná „case study“, jak reagovat a jak uplatnit ne jen trestní, ale i občanskoprávní úmluvu o korupci, když v přípravné fázi korupce nemá policie co prokázat. Nečas prostě dokázal, že v lepším případě nemá ponětí o tom, jak korupci řešit. Prostě i pro něj platí Petrův princip o kariérním vzestupu k totální neschopnosti. A teď si představte, že takový a takových celá řada jedou do Bruselu, aby se radili o tom, jak řešit dluhové krize členských států, a celou dobu se klepou strachy, aby se nepřišlo na to, že tomu vůbec nerozumí. To je princip vrcholového vládnutí v Němci ovládané EU. A zas jde o to, aby se to doma nikdo nedověděl, že Němcům vše odkyve, protože se na nic jiného nezmůže. Tohohle také dokázali využívat komunističtí ředitelé v privatizovaných podnicích a hloupé zástupce bank v představenstvech začaly v socialistické tradici korumpovat. Dřív korumpovali ministerské úředníky na úřadech, dnes to se zástupci politických stran dělají v dozorčích radách. Pamatuji si, že jedny teplárny si v jednom velkém městě udělaly dceřinou společnost nad místní kotelnou, aby místní politiky mohli legálně vyplácet. To asi byla škola toho ministra v dozorčí radě toho velkého státního podniku, co má tak obrovský problémy s neprůhlednými výběrovými řízeními.
Tenhle volební systém neumí vybrat ani dobré lháře, kteří by se z takových afér uměli lépe než pro tupého většinového voliče nebo navedeného novináře vylhat. Oni vlastně tím, že drží basu s načapaným ministrem, všechna podezření potvrzují, když to dělají s rizikem, že padne vláda a dojde k nahrávce médiím k totálnímu zničení ODS. Problém je i systémově v tom, když se pravicová strana levicově distancuje od nezbytného sponzoringu v kapitalismu úspěšnějších, pak musí někde získat peníze na volební kampaně a ještě k sociálnímu zajištění svých funkcionářů, když je vybírá z neschopných. Pak jí nezbyde než socialistické praktiky používat taky, až ji to zcela pohltí nebo již pohltilo. Ona totiž při těch praktikách nemůže zabránit tomu, aby neokrádali i ji. A je zákonité, že když se musí platit i koaliční partneři a z bezpečnostních důvodů i zprostředkovatelé, pak se již nedá zabránit tomu, aby někdo, na koho se dost nedostalo, nevydíral a nakonec to neprásknul. A ty kecy politiků nejsou pro podnikatele, kteří voliče politiků mají zaměstnat a na daně vydělat, ti vědí, že ty kecy jen potvrzují setrvalost korupčního stavu.
Podívejme se na jednu konkrétní a aktuální „case study“. Odsoudili nám bývalého senátora a „kmotra“ Nováka. Jenže má to zase znaky justičního zločinu a ne korupce odsouzeného. Pokud mělo jít o korupci, pak to mělo být ke škodě zřejmě obce, za kterou ten odsouzený korupčně jednal. Jenže pak chybí rozsudek ve prospěch náhrady škody obci. Ten kdo ty akcie koupil, se v kontextu rozsudku bezdůvodně obohatil. Proč nikdo po něm nechce, aby ze zákona to bezdůvodné obohacení vydal. A to je ten systémový základ nefunkčnosti justice a policie. Prokurátoři s marxistickou zavilostí nechtějí chránit vlastnická práva nikoho. V tomhle případě ani obce. Jenže je ještě hůř. Nebyly akcie, o které tehdy šlo, prodány i ostatními obcemi za stejnou cenu? A tam o korupci nešlo? Když ne, tak ani v Novákově případu! A kdyby Novák jednal nezákonně, jak to, že mu nechali výnos z jeho nezákonného jednání? To se už soudce, prokurátor i vyšetřovatel dopustili účastenství na Novákově praní špinavých peněz? A takhle to tu vlastně v principu chodí.
Kdo ještě nevěří, tak ať si dá dohromady souvislosti čerstvých rozsudků v případě H-systému a akcií Kotvy. Reportér se ptá odsouzeného geodeta z H-systému, kde jsou ty milióny. Odpověď zní, že se měl ptát před deseti lety. Já dodám, že asi správce konkurzní podstaty, který nic pro klienty H-systému nezískal, ač mohl a mezitím se stal soudcem. Jestli si někdo myslí, že H-systém mohl stavět a neplatit v hotovosti úplatky všem co něco povolují, tak je sám blázen. A ostatní odsouzení jen schvalovali Smetkovi to, co mu schválila a financovala Komerční banka. No a akcie Kotvy, samé odsouzení a akcionáři Trendu nic nezískávají a nikomu to nevadí, stejně jako miliardová arbitráž proti státu mezitím legalizovaného nového vlastníka těch akcií. Není to nějak podezřelé?
Policajt, kterého na mne zkorumpovaní prokurátoři poslali, aby mne osm let nezákonně pronásledoval, bere třikrát větší důchod než já. A to jsem dokázal v jejich jurisdikci z návštěvy jednou za měsíc generovat deset miliónů na daních z příjmů zaměstnanců a DPH měsíčně. Co mi pomohlo proti té justiční mafii, bylo, že vše bylo vždy dokumentováno v počítačích a bylo absolutně nechráněno, minimálně vnitropodnikově veřejné. Díky tomu bylo vše i v časových souvislostech a policejní podvrhy prý usvědčujících důkazů se pak vylučovaly sami, že soud musel odmítnout tři lživé policií objednané znalecké posudky. Tady se dá vydělávat i bez tajností, protože prostředí je tak ekonomicky ignorantské a na provize orientované, že nikdo nepřijde na to, že děláte velmi ziskovou operaci. Proto je mi tak podezřelé, že Michálek byl tak rozsáhle konfrontován s rušičkami elektronického záznamu. Ty rušičky jsou vlastně dokonalým přiznáním mafiánských poměrů.
On ani ministr vnitra ke korupci naváděnému Michálkovi neuměl poradit, komu to oznámit. Ti co chytli Berku, jsou rozprášeni! Já udělal pokus. Dokumentovaná účast soudce na ukradených účetně prokázaných 60ti miliónech korun. Všem až po presidenta a Ústavní soud. Nikdo se tím nechtěl zabývat, přímo panický strach. Ani jako trestný čin ani jako kárné provinění ani jako podjatost ani jako korupce. A zase je tu jen lhaní, na kterém se účastní média. On totiž žádný občan nemá žádnou oznamovací povinnost, že se stal zločin. Korupce ani není definována jako trestný čin. Ale jednající státní úředníci, politici ve funkcích a sami soudci, ti všichni ano, ze zákona jsou povinni oznamovat skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin. Do toho patří i příprava trestného činu. A místo toho ani premiér neví, co by Michálkovi řekl, co by obstálo před dokumentací zvukovou nahrávkou. Jak vůbec může mít takovou obavu? A tak stojíte u soudu, kde protistranou je ministerstvo spravedlnosti a čte se důkaz, že se soudci ztratilo 700 miliónů a že k tomu sloužila fiktivní smlouva, která je demonstrativně v rozporu se zákonem, nebo že prokurátoři chtěli po finančním úřadu falešné nařčení okrádaných z neplacení daně. Samozřejmě se nic nestane. Vždyť to není komu oznámit a podvodnou výmluvou je, že ani soudce ani ministerstvo spravedlnosti nejsou orgánem činným v trestním řízení. On vlastně premiér a Moravec vlastně jen zastrašovali případné svědky korupce.
V těch korupčních rejích ministr spravedlnosti je tu od toho, aby odváděl pozornost od řešení korupce k figurkám jako je nejvyšší státní zástupkyně nebo aby vyloučil riziko korunních svědků. Tenhle ministr neudělal nic pro to, aby se závazků státu z evropských protikorupčních úmluv bylo možno v souladu s čl. 10 Ústavy někde dovolat. Není v naší praxi zaštiťované ministrem možné označit za kárné provinění, když soudce Ústavu popře. Vždyť jej vyškolila privatizační strana ODA a plzeňská práva a on tak dokonale pojistil práva justiční konkurzní mafie, že prosadil insolvenční zákon, který pro řádění mafie vytváří ještě větší prostor než zákon předchozí. Dokonce konkurzním věřitelům, jejichž okrádání sám povedený ministr kdysi přiznal, a jejich zástupcům přichystal neuvěřitelná rizika ekonomické likvidace ze zákona. Opravdová rizika založená jen na subjektivní libovůli konkurzního soudce a insolvenčního správce a to vše k potvrzení moci justiční konkurzní mafie. Ani neměl odvahu to dát do trestního zákoníku ale v insolvenčním zákoně mu to prošlo. A tahle mafie hrabe maximálně jen po desítkách či stovkách miliónů, to ti co jedou v těch miliardách, to jsou mafiánští frajeři. Doufám, že brzy začnou tady dělat pořádek, že ten bordel ve státní správě musí začít vadit i jim.
Tady principiálně nemůže jít o boj s korupcí, když vláda systémově z kontroly vylučuje korupci na soudech a prokuraturách. Ministr spravedlnosti nechce prokazatelně řešit ani korupci jako kárné provinění soudce, když ten soudce se prokazatelně účastní mnohamiliónových defraudací. To musí ve svém úřadě mnoho energie věnovat vytvářením protikorupčních struktur, to je struktur, které jako u premiéra vyloučí, že by mohl nějaké korupci zabránit. S tolerovanou korupcí soudců a prokurátorů nemůžeme bojovat proti korupci politiků. Je to ve skutečnosti vedle podvodu, dělání z bezmocného ministra vnitra kašpara ale hlavně jen reklamní boj, masírování podnikatelů k tomu, aby pochopili, že bez placení provizí tady nic nenapodnikají! K pochopení rozsahu korupce by stačilo, kdyby se třeba někdo podíval, jak někteří poslanci dostali funkce, v kterých měli dohlížet na toky miliard ze státních fondů a za nedohlížení třeba dostali vysokoškolské tituly během časově náročného poslancování.
Protože tohle není téma k vánočnímu času, poprosím Vás všechny, abyste si vzpomněli při oslavě Kristova narození, že mezi námi žijí někteří soudci, kteří dokáží tomu obrovskému korupčnímu tlaku čelit. To jsou skuteční hrdinové naší doby. A ODS, té bychom měli popřát, aby v ní vznikla nějaká Kuberova frakce nebo jeho následovníků bez moravských kamuflovaných socialistů a taky frakce těch, co nejsou závislí na příjmech od sociálního státu. A mohl by se v příštím roce najít nějaký mecenáš, který by vypsal nějakou tučnou prémii pro ministra, který u sebe zavede skutečně nezkorumpovatelná výběrová řízení. To je minimálně bez výběrových komisí! Ať rozhodují peníze nebo volený politik!
Odkazy:
[1] http://virtually.cz/journal/?q=node/17